Lokalne

Potencjalni klienci

powypadkowe bmw

Odszkodowania

Przypadkowi ludzie, którym zdarzyło się ponieść szkodę w wyniku wypadku, błędu lekarskiego, lub jakiejkolwiek sytuacji związanej z działalnością jakiegoś podmiotu, często nie zdają sobie sprawy z tego, że mają prawo do odszkodowania lublin. Ponadto wielu ludzi którzy się w takiej sytuacji znalazło nie ma pojęcia na jaką sumę mogłoby liczyć w związku z czym zgadzają się na mocno zaniżone propozycje ugodowe zakładów ubezpieczeniowych. Jeszcze inna kategoria poszkodowanych to ludzie którzy znają swoje prawa, wiedzą o tym, że ich odszkodowanie było zaniżone, jednak nie mają ochoty na sądowe batalie i odpuszczają sprawę w imię świętego spokoju.

Potencjalni klienci

Wszyscy ludzie pasujący do powyższych kategorii stanowią potencjalnych klientów dla firm, których domenę stanowi odkup odszkodowań. Przejmują one wierzytelność za ustaloną z klientem sumę i starają się uzyskać od zakładów ubezpieczeniowych lub sprawców szkody dopłaty do odszkodowań. Doświadczeni fachowcy nie mają większych problemów z takim selekcjonowaniem spraw, żeby składać propozycje tym klientom, których sprawy mają szansę na korzystne rozwiązanie.

Szkody osobowe

Chyba najbardziej intratną dla takich przedsiębiorstw kategorią szkód są szkody osobowe, czyli związane ze zgonem lub uszczerbkiem na zdrowiu. Zwłaszcza w przypadku zgonu wielu potencjalnych klientów nie zdaje sobie w ogóle sprawy z tego, że ma prawo do wysuwania roszczeń. Mowa tu chociażby o krewnych zmarłego, których sytuacja finansowa znacząco pogorszyła się w związku ze zgonem. Jeśli taka osoba zginęła w wypadku samochodowym – wówczas do wypłaty odszkodowania zobowiązany jest zakład ubezpieczeniowy, który wystawił polisę odpowiedzialności cywilnej. Szkody osobowe przedawniają się po 3 latach, jeśli zgon lub obrażenia nastąpiły w związku z przekroczeniem prawa (na przykład sprawca był pod wpływem alkoholu, nie miał prawa jazdy lub ważnego przeglądu) – wówczas okres ten wydłuża się do 10 lat. Daje to ogromne pole do popisu poszukiwaczom potencjalnych klientów takich kancelarii – wiele z nich zatrudnia w tym celu specjalnych agentów.

Możesz również polubić…