Lokalne

Pomoc prawna konieczna

młotek sędziowski

Konsultacja prawna

Ostatnio doświadczyłem kolejnej już w moim życiu, bardzo nieprzyjemniej sytuacji, która w ostateczności wymagała ode mnie konsultacji prawnej. Prowadzę małą działalność gospodarczą – pod postacią sklepu stacjonarnego. Ostatnio na fali rosnącego zainteresowania moimi produktami, a także zwiększającymi się wpływami, postanowiłem rozszerzyć działalność mojego sklepu o sekcję internetową.

Sprawa sądowa

Był to tzw. „pomysł na próbę”, dlatego odpuściłem sobie tworzenie sklepu w internecie ze swoją własną stroną oraz systemem, który jest niezbędny do jego obsługi. Swoją kampanię w wirtualnym świecie, rozpocząłem od wystawienia swoich produktów w serwisie aukcyjnym Allegro. Przez pierwsze kilka dni współpraca zarówno z serwisem, jak i z kupującymi moje produkty „allegrowiczami” układała się bardzo dobrze. W pierwszy tygodniu mojej działalności w internecie sprzedałem porównywalną ilość towaru, do tego, który został sprzedany w moim sklepie stacjonarnym. Oznacza to, że praktycznie podwoiłem sprzedaż, a co za tym idzie podwoiłem także dochód. Niestety, ostatnio już po powrocie do domu z pracy, podczas przeglądania skrzynki mailowej, zauważyłem wiadomość od niezadowolonego kupca. Nie owijając w bawełnę – zostałem nazwany oszustem i wyłudzaczem. Powodem takiego zachowania było to, że rzekomo wysłałem owej osobie produkt niezgodny z opisem. Problem polega na tym, że wysłałem jej dokładnie to co na liczyła, z tym, że wymagania tego pana co to faktycznego wyglądu produktu za tę cenę były po prostu zbyt wygórowane. Niezadowolony kupiec nie zamierzał jednak dążyć do polubownego rozwiązania sprawy i od razu poinformował mnie, że sprawa ląduję w sądzie.

Adwokat

W ten sposób zostałem niejako zmuszony do szukania obrońcy, którzy pomoże mi wyjść z tej chorej sytuacji i wygrać tę sprawę, oraz ratować dobre imię mojego sklepu. Na szczęście mieszkam w sporym mieście i kogoś takiego jak adwokat Lublin oferuje w naprawdę sporej liczbie. Poszukiwania nie trwały zbyt długo, współpraca z moim nowym obrońcą układała się bardzo komfortowo, a sprawa została oczywiście wygrana. Ta sytuacja pokazuje jednak, jak niewiele potrzeba by wyprowadzić kogoś z równowagi oraz jacy ludzie chodzą dziś po świecie – szukają problemu w miejscu, w którym go nie ma, a wszelkie niedopowiedzenia chcą wyjaśniać sobie w sądzie…

Możesz również polubić…