Polska marka ubraniowa

Polska marka ubraniowa – to hasło zyskuje na popularności w gwałtownym tempie w ostatnim czasie. Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to skąd pochodzą ich ubrania, z jakich materiałów zostały one wykonane oraz w jakich warunkach pracowały osoby przy ich produkcji. Wzrastająca świadomość społeczeństwa wiąże się z tym, że polska marka ubraniowa stała się czymś bardzo pożądanym na dzisiejszym rynku odzieżowym.

Warunki pracy

Popularne sieciówki, zajmujące się masową produkcją oprócz z swoich wyrobów słyną z tego, że do ich produkcji wykorzystują ludzi w wręcz niewolniczych warunkach. Większość osób pracujących w fabrykach, szyjących ubrania dla popularnych sieciówek, zarabia tak mało, że ledwo są w stanie przeżyć. Dodatkowo bez żadnych zabezpieczeń socjalnych, ubezpieczeń zdrowotnych itd.. Na korzyść polska marka ubraniowa wpływa to, że są to zazwyczaj mniejsze firmy prowadzone w Polsce, które dbają o swoich pracowników. Produkty wykonywane przez polska marka ubraniowa są zazwyczaj droższe od tych dostępnych w sklepach sieciowych, jednak należy w nich uwzględnić właśnie to, że przy ich produkcji każda osoba zostanie uczciwie potraktowana i otrzyma godziwe wynagrodzenie.

polska marka ubraniowa

Dobro środowiska naturalnego

Dodatkowym argumentem przemawiającym za polska marka ubraniowa jest to, że nie ma ona tak negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Transport jaki jest potrzebny dla funkcjonowania tak wielu sklepów odzieżowych w galeriach handlowych emituje wiele zanieczyszczeń, skutecznie zatruwając naszą planetę.
Kolejną kwestią wartą wspomnienia jest to, że jakość ubrań szytych przez polska marka ubraniowa jest znacznie wyższa od tej oferowanej przez popularne sklepy. Dzięki temu odzież zakupiona w takich sklepach może służyć zdecydowanie dłużej i ludzie nie mają tak dużej potrzeby jej wymieniania, przez co generuje się mniej śmieci.