Podłogi drewniane producent

Podłogi drewniane – jaki producent?

Urządzając nasze mieszkanie lub robiąc gruntowny remont z pewnością wszystko zaczyna się od doboru rodzaju podłogi. Patrzymy na cenę, ale gdzieś z tyłu głowy dominuje myśl, aby podłoga była najwyższej jakości. Chcemy ją zrobić raz, a porządnie, która nam będzie służyć przez wiele lat, a nie po roku lub dwóch będzie nadawała się do wymiany. Czym się kierować w wyborze podłogi i jakiego jej rodzaju szukać? Może powinieneś wybrać podłogi drewniane?

podłogi drewniane producent

Podłogi drewniane – najczęściej kupowane?

W obecnym trendzie dominują głównie podłogi drewniane, które są bardzo funkcjonalne. Można jest zastosować w przestrzeniach mieszkalnych, domach, a także w obiektach publicznych. Są one używane zarówno w wewnątrz jak i na zewnątrz. Można je stosować, gdy zamierzamy mieć ogrzewanie podłogowe. Podłogi drewniane często mają podłoże ekologiczne, co sprawia, że są zdrowe dla organizmu człowieka. Są również praktyczne, ponieważ nie ma problemu z ich renowacją.

Podłogi drewniane producent

Rodzaje podłóg drewnianych

Najpopularniejszymi rodzajami podłóg drewnianych są w głównej mierze parkiety, panele drewniane, lite deski i mozaik.

  • Parkiet – Jest to posadzka, posiadająca bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. Wykonana jest z małych deszczułek litego drewna co sprawia, że jest trwała i nie ma problemu z jej odnową,

  • Lite deski – Są wykonane z dużej mierze z drewna sosnowego lub świerkowego i posiada tylko jedną warstwę co sprawia, że jest unikatowa.

  • Panele drewniane – Jest to właściwie trójwarstwowy parkiet naturalny w postaci gotowych elementów o kształcie deski. Są praktyczne, ponieważ bezpośrednio po ich ułożeniu panele nie wymagają cyklinowania i kilkakrotnego lakierowania,

  • Mozaika – Są to płyty z litego drewna wykonane z niewielkich listewek (tzw. lameli). Układa się je poprzez tworzenie różnych wzorów. Można stosować je również na ścianach oraz sufitach nadając pomieszczeniu nowego stylu.

Zobacz więcej na podłogi drewniane producent.