Pijawki lekarskie Szczecin na zdrowie!

 

Hirudoterapia – terapia naturalna

Hirudoterapia. Brzmi poważnie i trudno? Bez obaw. Mimo, że jest prostym i nieinwazyjnym zabiegiem, korzyści z niego płynące mogą być niebagatelne. Terapia pijawkami lekarskimi zyskuje coraz większe zainteresowanie, nie tylko w Szczecinie, gdzie mieści się jeden z gabinetów oferujących takie zabiegi – “Rehabilitacja Rodzinna” – ale w całej Polsce. Ba! Na całym świecie.

Pijawki w roli głównej

Terapia pijawkami lekarskimi nie jest nowością. Już starożytni Egipcjanie, znani z unikalnych metod prozdrowotnych, używali tych stworzeń do poprawy kondycji skóry, spowolnienia starzenia czy wyeliminowania z organizmu szkodliwych substancji. Obecnie, zabiegi z pomocą pijawek lekarskich pomagają leczyć przyczyny wielu chorób oraz wyzwalać autoregeneracyjne procesy organizmu.

Substancja produkowana przez pijawki lekarskie zawiera związki organiczne, tzw. hirudozwiązki, które działają przeciw krzepnięciu krwi, rozszerzeniu naczyń krwionośnych, przeciwzapalnie, regenerująco.

leech-368345_640

Na co pomogą pijawki lekarskie?

Pomyśleć można, że pijawki to nieładne i niezachęcające stworzenia
o małej użyteczności. Nic bardziej mylnego! Mogą być bardzo przydatne przy miejscowym leczeniu ran, głównie trudno gojących się oraz kompleksowych zabiegach zdrowotnych. Hirudoterapię, czyli terapię pijawkami lekarskimi stosuje się m.in. przy chorobach serca, problemach z ciśnieniem, zakrzepicy, odleżynach, bólach kręgosłupa i stawów, chorobach żołądkowo-jelitowych, chorobach skóry. Pijawki lekarskie są popularne wśród zwolenników ekskluzywnych zabiegów kosmetycznych. Dla zdrowia organizmu i dobrego samopoczucia, warto zaufać pijawkom, a będąc w Szczecinie – odwiedzić gabinet “Rehabilitacji Rodzinnej”.