okolice trzebnicy atrakcje
Dolny Śląsk

Okolice Trzebnicy atrakcje

Trzebnica to piękne miasto w województwie dolnośląskim, które słynie z wielu atrakcji turystycznych. Bogata i długa historia miasta pozwala na odkrycie wielu ciekawych miejsc. To region idealny na weekendowy urlop, podczas którego można poznać okolice Trzebnicy atrakcje.

okolice trzebnicy przygoda

Wzgórza Trzebnickie

Będąc w okolice Trzebnicy atrakcje, warto pomyśleć o odwiedzeniu, znajdujących się tylko o cztery kilometry oddalonych od miasta Wzgórz Trzebnickich. To magiczne miejsce ma do zaoferowania wiele zabytków, pięknych lasów wypełnionych grzybami i jagodami. Miejsce to jest idealne dla rodzin z dziećmi, na piesze wycieczki oraz na regenerację sił. Nie wysokie wzniesienia sprawią, że każdy dotrze na najwyższy szczyt Wzgórz Trzebnickich, który mierzy zaledwie 257 metrów nad poziomem morza.

Las bukowy i dzielnica uzdrowiskowa

Trzebnica i okolice Trzebnicy atrakcje, to wspaniałe, zielone miejsca idealne na wypoczynek. Jednym z takich terenów jest Las bukowy kryjący w sobie wiele kalwaryjskich, starych kapliczek, oraz znajdująca się nieopodal dzielnica uzdrowiskowa, w której znajdziemy piękne stawy i nowoczesne place zabaw.

Las Bukowy to miejsce stworzone na spacery. Liczne ścieżki, które ciągną się wzdłuż wzgórz, sprawiają, że można poczuć się tam jak w górach. Wchodząc do lasu, można napotkać wiele kalwaryjskich kapliczek, które tworzą plenerową drogę krzyżową. Zagłębiając się w las, można podziwiać nie tylko przyrodę, ale również malowniczą i malutką świątynię, jaką jest ukryty w lesie kościół.

Okolice Trzebnicy atrakcje to idealne miejsce na weekend z rodziną.

Warto odwiedzić stronę http://winnicajadwiga.pl/o-winnicy!

Możesz również polubić…