Nieco wiadomości na temat sposobów na kuny na poddaszu.

Jednym z wielu, aczkolwiek nieproszonych mieszkańców, który zjawia się w domkach jednorodzinnych jest potulne zwierzę futerkowe- kuna. Na jej towarzystwo narażeni są głównie właściciele posiadłości znajdujących się w pobliżu lasów czy pól. To stosunkowo niewielkich rozmiarów zwierzak wybiera niezmiernie często na miejsce swojego schronu suche poddasza, na których buduje siedliska i również traktuje jako swoje terytorium. Niedogodność nadprogramowego lokatora przejawia się między innymi przez szumy, które powoduje, aczkolwiek istotny kłopot polega na tym, że bardzo często nadgryza przewody, przeróżne instalacje oraz może usiłować zaszkodzić elewacji budynku. Kolejnym kłopotem są wydzielające niezmiernie nieznośny odór odchody kuny, który jest bardzo niełatwy do usunięcia.

Najlepsze sposoby troskliwości przed drapieżnikami

sposób na kunę

Kuna na poddaszu nie musi mimo to być wyrazem konieczności dozgonnego wytrzymywania jej obecności. Z racji tego, że jest zwierzęciem pod ochroną trzeba obrać takie metody jej wypędzenia, które nie wyrządzą jej krzywdy. Jako najważniejszy sposób na kunę zezwala się głównie oczyszczenie strychu czy poddasza ze wszystkiego co byłoby dla niej pożywieniem – przykładowo myszy, szczurów bądź ptaków oraz owoców. Nie wcześniej niż po odsunięciu jej od jedzenia trzeba posłużyć się innymi sposobami, jak na przykład nabycie klatki, do której trzeba ją przyciągnąć poprzez podłożenie jej pożywienia. Złapaną kunę powinno się odnieść do najbliższego lasu. Wolno dodatkowo skorzystać ze sposobów, które stosuje się na ptaki- tj. uszczelnienie okien oraz kratek wentylacyjnych, bądź założenie na rynny „kolczatek”, które uniemożliwią jej wstęp do posiadłości. Wolno też wykorzystać elektroniczne przyrządy, które wysyłają ultradźwięki, które przepłoszą kuny. Do niskokosztowych metod wolno również doliczyć rozłożenie na strychu psich odchodów.

Bez względu na metodę, którą przyjmiemy, powinno się kategorycznie nie zapominać o tym, że kun nie można zabijać. Jej towarzystwo może być niezmiernie kłopotliwe , niemniej jednak istnieje wiele sposobów na jej wystraszenie, zaczynając od wskazanych powyżej.