Nieco nowinek na temat kotów norweskich

Koty norweskie leśne – charakter

Przed sprawieniem sobie wymarzonego miękkiego i cieplutkiego kociego mruczusia wypada zapoznać się z elementami temperamentu i wymaganiami poszczególnych gatunków. Rozważyć także powinno się to, czy pod naszym dachem pragniemy posiadać kicię, czy kota. A pod koniec pozostaje nam znalezienie pasującego nam zwierzaka.
Nabywając kiciusia pełnokrwistego, mamy pewność, że będzie on miał aspety dla tego typu rasy reprezentatywne. Dla przykładu, koty norweskie, są zwierzętami bardzo łagodnie nastawionymi do opiekuna, niesłychanie uwielbiają jego obecność, nie wytrzymują być same. Bywają ogromnie wścibskie, z zapałem akompaniują właścicielowi w jego powszednich zajęciach.

koty norweskie

Koty norweskie leśne hodowla

To koty niezwykle bystre oraz przebiegłe. Skoro uczą się trików, uwielbiają aportować. Są zwinne oraz żwawe. Pobudzane przez swoją wielką wścibską naturę, wpychają się w każdy zakątek posiadłości bądź umeblowania, szukając interesującej zabawy czy zagadki.
Kot norweski jest duży oraz energiczny. Przystosowany do życia w zimnym klimacie posiada grubą otulinę włosową. Narządy uszne u tej rasy uwieńczone są rysimi pędzelkami, dając jej oryginalny wygląd. Umaszczenie tych kotów możliwe bywa we wszelkich kolorach, ale charakterystycznym dla nich bywa ubarwienie bursztynowe.

hodowla kotów norweskich

Specyficznym znakiem kotów norweskich leśnych jest niezwykle długi oraz puszysty ogon. Tudzież niesamowite, przykuwające wzrok oczy. Sferyczne, spore o bystrym spojrzeniu. Dodają one tym kotom czujny wygląd.

ForestGate

Jeżeli postanowimy na wybór tej dokładnie rasy, najprościej jest odszukać jej hodowcę. Fachowa hodowla kotów norweskich zapewni czystość tego typu rasy pod kątem wizerunku, a także charakteru. Skontaktujmy się z hodowcą i pojedźmy do niego w celu pozyskania szczegółowych wiadomości na temat wybranej rasy. Pytajmy, gdyż kupując kota, bierzemy na siebie odpowiedzialność za kompletne jego istnienie.