Najsmaczniejsze spośród najzdrowszych owoców

Borówka amerykańska to roślina, która bywa chętnie hodowana od jakiegoś już czasu w polskich warunkach. Co więcej – jak podkreślają dane – Rzeczpospolita jest 3. państwem na ziemi i 1. w Europie eksportującym owoce tej niezwykle wartościowej pod wieloma aspektami rośliny. Otóż borówka amerykańska charakteryzuje się niespotykanymi atutami smakowymi, ale także opowiadają się za nią atuty lecznicze. Jest ona głównie zasobnym źródłem witaminy C, posiada też multum witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, bywa zasobna w polifenole i dodatkowo pektyny, inaczej typ błonnika żywnościowego, jaki rozcieńcza się w wodzie.

To jeszcze nie całość, bo w borówkach można znaleźć również: selen, cynk, miedź, potas, fosfor, magnez, sód, żelazo i wapń.
I jeszcze jedno: w ogóle nie jest wysokokaloryczna. Tak więc konsumujmy borówki, tak długo jak posiadamy je do kupienia, jako że to samo zdrowie.

Jeżeli ktoś posiada działkę lub ogród, będzie mógł wyekwipować się w sadzonki borowki amerykanskiej oraz rozpocząć tejże uprawę. Sadzonki borowki amerykańskiej dostępne są właściwie w jakikolwiek sklepie ogrodniczym. Da się je siać przez pełny sezon, niemniej najwygodniej czynić to wiosną oraz w jesieni. Swoją drogą w podobny sposób robi się ze wszystkimi roślinami. Praktycznie też będzie złożyć zamówienie na borówkowe sadzonki przez internet. W internecie odnajdziemy mnóstwo ofert w tym charakterze. Starczy wobec tego w daną wyszukiwarkę online wprowadzić hasło: borówka amerykańska sadzonki, a już po chwili przed swoimi oczyma przedstawi się mnóstwo witryn proponujących zazwyczaj dwu lub trzyletnie rośliny, które już w nadchodzącym sezonie powinny zaowocować.

sadzonki borowki amerykanskiej


Planując hodowlę borówki, trzeba spełnić kilka reguł, żeby swoje działania nie poszły na marne. Roślina ma zostać posadzona na nastawieniu nasłonecznionym oraz osłoniętym od wiatrów. Trzeba także przyrządzić dla niej odpowiednio zakwaszone, przepuszczające i również zasobne w składniki żywnościowe podłoże.

Jesień za pasem, zatem korzystajmy z propozycji takich jak: borówka amerykańska sadzonki lub sadzonki borowki amerykanskiej i urządzajmy prywatne hodowle.