Mnóstwo marketów w jednym pasażu

W naszych miastach buduje się jeszcze większą ilość galerii handlowych, absorbujących ogromną powierzchnię. Dotyczy to nie jedynie wielkich miast, w jakich bez mała wzdłuż i wszerz spotkamy jakiś pasaż handlowy, lecz nurt taki wyraźnie uwydatnia się też w krajobrazach niewielkich aglomeracji. Powierzchnia takich sklepów staje się zajmowana najczęściej przez sklepy obuwnicze, słynne sklepy z ubraniami lub luksusowe lokale użytkowe, świadczące posługi fryzjera bądź kosmetyczne. W wielu jest również potężny market, którejś z wielkich cudzoziemskich firm, gdzie interesanci zdołają sprawić codzienne zakupy.

Sklep pożarniczy

Koniecznym fragmentem centrów kupieckich stają się pozycje gastronomiczne, w jakich zmordowani całodziennym poruszaniem się po sklepach użytkownicy mogą się posilić przed kolejną turą zakupów. Tu i ówdzie jesteśmy w stanie spotkać tak zwane wysepki. Są to mobilne punkty, w których możemy na przykład podpisywać umowę ubezpieczeniową, czy kupić bilety na jakieś wydarzenie kulturalne. Wyspy te nie bywają składnikami wiecznymi, i następują raczej okazjonalnie, w zestawieniu do życzenia.

Sklep pożarniczy

Powierzchnie figlarną marketów kupieckich wypełniają mutipleksy. Zaopatrzone w mnóstwo auli kinowych, pokazują równocześnie kilka nowiuteńkich filmów, wobec czego niezależnie od momentu dnia każdy da radę wynaleźć coś dla siebie. Miejsca sprzedające jedzenie i napoje plus maskotki z bohaterami najnowszych animacji kinowych olśniewają małolaty. Całokształt powierzchni handlowych galerii ukończą sklepy fachowe. I tak mamy możliwość odszukać przykładowo obiekt handlowy dla wędkarzy, sklep pożarniczy, lub obiekt handlowy z ciuchami i gadżetami dla kobiet w ciąży. Pasaże handlowe, innymi słowy coś co jeszcze niedawno budziło emocje wśród lokatorów naszych miejscowości, ostatnio ogromnie nam spowszedniało. Pomimo tego, iż bez ustanku powstają nowiuteńkie, wydaje się, że zakończyły ożywiać już tego typu zamiłowanie jak dawniej.