Lokalne

Mieszkania Kraków nowe

Ile kosztuje nowe mieszkanie?

Ceny mieszkanie Kraków nowe w naszym kraju ciągle rosną od ponad 10 lat. Wzrost przyhamował w okresie pandemii koronawirusa, dokładnie na pograniczu II kwartału 2020 r. W dniu dzisiejszym mieszkania Kraków nowe znów rosną i będą rosły.

Najdroższe są oczywiście kultowe miejsca na mapie Polski, takie jak Kraków, Warszawa, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Sopot. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania Kraków nowe sięga nawet do 10 700 zł. Według danych statystycznych za 1 mkw. w 7 największych miastach Polski cena wynosi około 8 400 zł.

Mieszkania Kraków nowe

Ceny mieszkań na przyszłość

Na ten moment nic nie wskazuje na to, aby ceny mieszkania Kraków nowe miały ulec obniżeniu. Dodatkowo niskie stopy procentowe i tanie kredyty doprowadziły do większych inwestycji w nieruchomości. Jest to jeden z najpewniejszych i jeden z najlepszych sposobów na ulokowanie kapitału. Chociaż aktualna sytuacja na rynku kredytów bardzo szybko się zmienia.

Dlaczego ceny nowych mieszkań rosną?

Ceny mieszkania Kraków nowe z miesiąca na miesiąc rosną, ponieważ opłata za surowce i materiały budowlane oraz problem z ich dostępnością powodują opóźnienia w realizacji rozpoczętych inwestycji i utrudniają ich szybką budowę. Problemem jest również nagły i dynamiczny odpływ pracowników i wzrastająca inflacja, rosnące stopy procentowe oraz ustawa deweloperska.

Wszystkie te czynniki bezpośrednio wpływają na podwyższenie kosztów budowy, a co za tym idzie, również cen mieszkania Kraków nowe. W obecnej sytuacji to jak zachowa się rynek, będzie wiadomo za kilkanaście miesięcy. Warto dokładnie przeanalizować każdą ofertę.

Sprawdź więcej na https://www.superkrak.com.pl/!

Możesz również polubić…