Malutkie krzewy wymagają niebywałej fatygi

Wykarczowaliśmy dawne drzewa, by stworzyć miejsce na nowe bardziej pożyteczne drzewa a także krzewy owocowe. Mąż mocno się napracował, żeby ziemię doprowadzić do porządku a także zniwelować doły po karczowaniu. Nagle było tak dziwnie pusto, ale wiedzieliśmy, iż niedługo zapełni się młodymi krzewami. Po tygodniu poszliśmy do szkółki ogrodniczej oddalonej o 7 kilometrów od nas, żeby poznać się z ich propozycjami. Poczęliśmy myśleć nad zakupem przeróżnych elementów. Mi spodobała się borówka amerykańska. Kiedyś zjadłam u znajomych i pamiętam, iż była pyszna. Tak więc w planie uwzględniliśmy sadzonki borówki amerykańskiej a także 2 spore krzewy z jakich możemy zebrać parę kilogramów plonów. Wyraźnie nas ta rzecz ucieszyła, szczególnie że trochę lat wcześniej dosięgnął nas kryzys finansowy i nie mogliśmy sobie pozwolić na tak duży wydatek. Być może nie nabylibyśmy sporych krzewów, jednak małżonek uznał, że sadzonki muszą mieć trochę czasu, by zaowocować zaś z krzewów już w takim samym roku będziemy mieć szansę zadowalać się plonami. W sumie jest to słuszność, jak długo na wszystkie efekty będziemy wyczekiwać jeśli nie kupimy aktualnie? I tak za długo czekaliśmy z racji braku pieniędzy. W tym momencie posiadamy szansę się obkupić. Zatem, do posiadanej kolekcji przyłączyły się jeszcze krzewy żurawiny i truskawek. Na jesieni chcemy zakupić oprócz tego jabłonie i brzoskwinie, naturalnie wyśmienite płaskie i wyraźnie słodziuteńkie.

sadzonki borówki amerykańskiej

Na początek skupiliśmy się na posadzeniu borówki amerykańskiej bo maluteńkie krzewy oczekują specjalnej opieki. Byłam zobowiązana dużo poczytać jakim sposobem tego rodzaju krzaczki drobne hodować, jakiego rodzaju ziemię muszą mieć, jak bardzo intensywnie winno się podlewać je a także jakiego rodzaju nawóz zastosować. Na początku pielęgnacji borówki, nie było lekko. Dostrzegłam na łodyżkach czerwonawe maleńkie przebarwienia. Byłam przekonana, że to taka jej uroda, lecz okazało się inaczej. Był to czasem występujący misecznik bądź tarcznik, jednak szczęśliwie znalazłam odpowiedź jak go zlikwidować. I tak też uczyniłam.

Polecamy: sadzonki borówki amerykańskiej