Kilka faktów na temat oświetlenia pokojowego led.

Coraz to większą sławą w naszych mieszkaniach napawa się nowoczesne źródło światła, którym są listwy ledowe. Ktokolwiek, kto chciałby oszczędzić na zużyciu energii elektrycznej, bez wątpienia o nich już słyszał. Tymczasem mniejsze opłaty za zasilanie, to nie jedyna ich zaleta.
Instalując w swoim domu oświetlenie pokojowe led posiadasz luksus doboru punktu, w którym je umieścisz. Diodami jesteś w stanie oświecić wnętrze szafeczki, barku, oświetlić schodki czy podwieszany sufit. Sporo z takich kącików jest nieosiągalne dla pospolitych żarówek.
Oświetlenie pokojowe led daje Ci możliwość doboru koloru światła. Diody led zdołają jarzyć się w samowolnie wybranym odcieniu. W dodatku, zabarwienie wytwarzanego przez nie światła jest zdecydowanie bardziej przesycona, niż w wypadku żarówek tradycyjnych.
Dodatkowym plusem przemawiającym na korzyść oświetlenia typu led jest jego wpływ na przyrodę. Nie zawierają w sobie niebezpiecznych substancji, również rtęci. Na dodatek, dzięki swej długowieczności, znacznie rzadziej lądują w śmietnikach.


Ile czasu zajmuje nadmieniona już długowieczność? Producenci najczęściej stwierdzają, że jest to od 30 do 100 tysięcy godzin. Nie znaczy to jednakże, iż po upływie 30 tysięcy godzin nasz apartament pochłoną egipskie ciemności. Oświetlenie pokojowe led będzie wygasać stopniowo. Diody będą po trosze traciły na jasności. Kiedy więc dostrzeżemy odmianę w sile oświetlenia, to wskaźnik, że za jakiś czas trzeba będzie je podmienić. Kiedy właściwie? W gruncie rzeczy mamy na to parę następnych lat. Diody będą bowiem nadal świeciły, ale słabiej.
Oświetlenie led z rzadka wymaga wymienienia wskutek uszkodzeń mechanicznych. Diody są bardzo odporne na upadki jak również wstrząsy. Pod tym względem prześcigają typowe, szklane żarówki. Nie koszmarna im nawet woda i ziąb.
Oświetlenie pokojowe led nie ogrzewa się tak bardzo jak normalne żarówki. Ma to istotność przede wszystkim latem, jak skwary na zewnątrz dostatecznie dają nam o sobie poznać. Co więcej diody, które nie emitują ciepła nie wytworzą pomarańczowych, brudnych śladów na suficie.
Z uwagi na spore zalety oświetlenie pokojowe led szczyci się wśród użytkowników dużym zaintrygowaniem. Należałoby w nie zainwestować, jeżeli zależy Wam na pożytecznym, energooszczędnym a także trwałym oświetleniu domu.

oświetlenie pokojowe led