Kilka faktów dotyczących kreatyny.

Wciąż większa ilość jednostek zaczyna się ciekawić ćwiczeniami wysiłkowymi oraz wydolnościowymi. Bywa to wyjątkowo pozytywne, ponieważ obserwuje się alarmująco wysoki współczynnik otyłości u całości społeczeństwa, jeśli chodzi nasze kręgi kulturowe. Wyjątkowo często osoby uprawiające w dużych ilościach sport stosują oprócz specjalnego żywienia oraz ćwiczeń wszelkiego rodzaju suplementy. Bez wątpienia najbardziej znanym bywa izolat białka, lecz coraz większą popularność osiąga od jakiegoś czasu kreatyna.
Zyskała ona spektakularny rozgłos w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Było to podyktowane niewątpliwie tym, że mniemano, iż potrafi ona naturalnie podnieść sportowe osiągnięcia sportowców. Zauważono także, iż suplementacja kreatyną wpływa wyjątkowo pozytywnie na tworzenie beztłuszczowej masy ciała.

kreatyna olimp

Badania wydają się uwierzytelniać obwieszczenia sprzed 30 lat. Stwierdza się, że liczba kreatyny w tkance mięśniowej szkieletowej powiększa się na niedługo po dostarczeniu doustnie jej w formie suplementu. Należy tu jednak, iż treściwość ta nadzwyczaj się odróżnia, a oddziaływanie na to posiadają bardzo różnorodne czynniki. Mogą być to przykładowo poziom konsumowania węglowodanów, lub sposób działalności sportowej. Duży wpływ posiada także rodzaj włókien mięśniowych.
Kreatyna bywa używana poprzez uzupełnienie do jedzenia. Bardzo nagminnie dodaje się ją do takiego produktu, jak masło z nerkowców, gdyż znaczna liczba pozytywnych tłuszczy wielce upraszcza jej przyswajanie.
W jaki sposób działa kreatyna? Ochrania ona komórki mięśniowe przed nazywanym potocznie stresem oksydacyjnym, co w dużym stopniu upraszcza ich regenerację. Musimy również wspomnąć, że działa ona przeciw niszczeniu mitochondriów w komórkach mięśniowych. Jako ciekawostkę można też napomknąć, że badania poświadczyły korzystny wpływ suplementacji kreatyną na czas gojenia się zranień.
Jeżeli ktoś satał by się zaciekawiony użytkowaniem podobnego suplementu, serdecznie polecam ten produkt, jak kreatyna olimp. W mojej osobistej opinii jest to jeden z najlepszych dostępnych na polskim rynku rodzai kreatyny. Godna pochwały jest wysoka klasa ,a także zaskakująco niska cena pojedynczego opakowania.

kreatyna olimp