Kaszkiet męski

Kaszkiet męski jako element stylizacji

Kaszkiet męski od jakiegoś czasu wraca do łask. Jest to jedno z najbardziej wyrazistych i praktycznych nakryć głowy. Wiele celebrytów uwielbia to akcesorium, np. Brad Pitt czy David Beckham. Młodszej części naszych czytających pewnie kojarzy się z serialem netflixowym „Peaky Blinders”, gdzie tytułowi aktorzy nie rozstają się z nim. Nachodzi jednak pytanie, jak powinniśmy nosić kaszkiet męski, tak żeby to dobrze wyglądało?

Skąd się pojawił kaszkiet męski?

Pierwsze kaszkiety męskie powstawały już w XIV wieku na terenie Wysp Brytyjskich. Warto dodać, że stał się on obowiązkowym akcesorium każdego mężczyzny. Osoby powyżej szóstego roku życia były nakłaniane do ich noszenia w niedziele i święta pod groźbą grzywny. Kaszkiety męskie stały się symbolem północnej Anglii i Szkocji, do teraz w tamtych rejonach dalej są bardzo popularne.

Kaszkiet męski

Jakie możemy wyróżnić kaszkiety męskie?

Choć w Polsce czapki z daszkiem są określana niezależnie od stylu jako kaszkiety męskie jest to bardzo zgubne pojęcie. Bardzo istotnym pojęciem jest poznanie różnic między modelem newsboy cap, a flat cap. Pierwsza z nich wywodziła się z amerykańskiej kultury. Zapoczątkowali ją chłopcy, którzy roznosili gazety w czasie wojny. Mają one więcej materiału i sam krój jest luźniejszy. Te męskie kaszkiety zakładane były przez niższą klasę robotniczą. Wyższe klasy społeczne zaadaptowali ten rodzaj w sportach łowieckich i strzeleckich. Flap cap jest to tradycyjny i współcześnie bardzo popularny model. Główną różnica jest rodzaj wykonania, jest ona smuklejsza i jej ciężar spoczywa z przodu daszku. Materiał głównie jest z bawełny, a środkowa część z jedwabiu. Projektanci częściej wybierają ten go, dla wielu kojarzy się z jazzową kulturą Harlemu. Zobacz ofert kaszkietów na https://www.rabionek.com.pl/pl/44-czapki-szyte