Joga hormonalna to nie wyłącznie trening fizyczny.

Nowoczesne społeczeństwo zdaje się mieć wyższą przytomność co do spraw swojego zdrowia. Ludzie zazwyczaj są świadomi, iż tak samo istotny jak np. dobrana dieta, jest ruch. Sport w dzisiejszych czasach obejmuje wysokie położenie w hierarchii wspólnych przyjemności, a równolegle niezbędnych rzeczy do uskutecznienia na przestrzeni dnia. Mnogość rozmaitych dziedzin i również pomysłów gimnastycznych umożliwia wyselekcjonowanie przez wszelką osobę systemu ćwiczeń odpowiedniego w sam raz dla niej. Okazja wymieniania się przeżyciami na tego rodzaju temat pomiędzy entuzjastami konkretnej dyscypliny, choćby przez dzielenie się opinią w mediach społecznościowych, sporo tutaj upraszcza. Kolejnym etapem jest w tym momencie wypatrzenie grupy ćwiczeniowej albo – w zależności od preferencji – osobistego cyklu zajęć i zainicjowanie uczęszczania na seanse. Jeśli sposób uprawiania gimnastyki spełni preferencje, zachodzi na ogół czas prawdziwych ćwiczeń.

 joga hormonalna


Interesującą propozycją okazuje się być joga hormonalna. To coś dużo więcej aniżeli tylko ćwiczenia – ma ona działanie lecznicze. Dzięki niej wolno odnowić wytwarzanie się żeńskich hormonów. Polega na wewnętrznym masażu, mocnych technikach oddechowych, oraz ukierunkowaniu energii życiowej na narządy odpowiadające za pracę układu dokrewnego. Reguluje kondycję, leczy skutecznie dużo dotkliwych, kłopotliwych wręcz dolegliwości. Treningi pochodzące z tego typu jogi wpływają bezpośrednio na jajniki, tarczycę, przysadkę, nadnercza.

Taki sposób gimnastykowania się potrzebny jest kobietom rozpoczynającym okres menopauzy i klimakterium, mającym problemy z płodnością, dotkniętym zakłóceniami hormonalnymi (np. zespołem policystycznych jajników, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, silnym PMSem).

W pierwszej chwili potrzebne są specjalne konsultacje z terapeutką, która dobierze do każdego problemu pasujące pozycje.