Jeżeli chcesz mieć dobrze wychowanego psa, wyślij go już jako szczeniaka do przedszkola dla psów w Warszawie.

Większość ludzi, którzy myślą o adoptowaniu bądź kupieniu psa, preferuje szczeniaki nad psy dorosłe. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, ale najbardziej istotnymi są te, że po pierwsze, taki pies będzie z nami znacznie dłużej, a po drugie, znacznie prościej jest go nauczyć poprawnego wychowania. Ci z nas, którzy mają już solidne doświadczenie z psami mogą się wziąć za tresurę samodzielnie, jednak ci, którzy nie bardzo się w tym temacie odnajdują, powinni zawierzyć raczej profesjonalistom, czyli psim behawiorystom.
przedszkole dla psów Warszawa
Przedszkole dla psów Warszawa jest właśnie miejscem, gdzie tresura jest ukierunkowana na szczeniaki i nauczenie ich najbardziej podstawowych i istotnych spraw. Bardzo ważne jest na przykład chodzenie na luźnej smyczy. Jeżeli szczeniak się tego nie nauczy, to z dorosłym psem będzie już ciężko. Nie trzeba bowiem mówić, jak nieprzyjemne jest, gdy chcemy z psem wyjść na popołudniowy spacer, a on zamiast iść grzecznie przy nodze – ciągnie się, rwie, próbuje biegać na smyczy.

Kolejnym ważnym aspektem szkolenia psów Warszawa jest wyeliminowanie agresji u małych psów, a raczej niedopuszczenie, by się ona pojawiła. Uczy się tego szczeniaki, przedstawiając im pozytywne wzorce i nagradzając za nie. I tak, bardzo ważne jest, by pies reagował przyjaźnie, bądź przynajmniej neutralnie na inne zwierzęta, głównie psy i koty. Przyda się też nauczyć go nie gonienia za motocyklami, rowerami czy autami.

Tresura psów Warszawa nauczy takiego szczeniaka też podstawowych komend jak siad, waruj, zostań czy do nogi. Szczególnie te dwie ostatnie są ważne, bo pozwalają zarówno oddalić się od psa, gdy chcemy by został sam, na przykład w domu, albo też przywołać psa do siebie, gdy na spacerze zbytnio się czymś rozemocjonuje. Pies powinien też nauczyć się nie pobierania pokarmu od obcych i nie zbierania go z ziemi.