Gdy mierzymy się z wadami postawy…

Wady postawy – problem współczesności?

Złe nawyki wyuczone w dzieciństwie, siedzący tryb życia, unikanie aktywności fizycznej… – to pierwsze myśli, jakie pojawiają się, kiedy szukamy przyczyn wad postawy u ludzi. W istocie, są to dobre skojarzenia, ponieważ od najwcześniejszych lat nasz układ kostny rozwija się i kształtuje, dostosowując do warunków i stylu naszego życia. Niedbałość i niedobre przyzwyczajenia są przyczynami wielu późniejszych trudności. Ale podłożem mogą być także wrodzone wady kości lub mięśni, schorzenia układu ruchu (dysplazje, złamania), zespoły przeciążeniowe. Dodatkowo, niesprzyjający tryb życia, mało ruchu pogłębiają problemy. Korekta wad postawy wymagaja systematycznej pracy i rehabilitacji.

Jak pomóc przy wadach postawy? – o terapii ruchem

Korekta wad postawy to przede wszystkim praca indywidualna z pacjentem. Kinezyterapia, czyli terapia ruchem jest podstawą w leczeniu.

Jednym z najważniejszych działań jest jednostkowo dobrany program ćwiczeń i rehabilitacja pod okiem specjalisty. Fizjoterapeuta tworzy plan treningowy, który pomoże zniwelować wady postawy. Ćwiczenia są niezbędne także przy schorzeniach ortopedycznych, reumatologicznych, zespołach bólowych lub po urazach.

korekta wady postawy szczecin

Terapia punktów spustowych, która polega na rozluźnieniu tkanek miękkich poprzez uciskanie i rozciąganie to rodzaj terapii manualnej. Doskonała przy napięciach mięśniowych i bólach. Niezwykle pomocna w korekcji postawy.

Profesjonalna pomoc specjalistów w dziedzinie kinezyterapii, fizjoterapii i rehabilitacji jest niezwykle potrzebna dla sprawnego, szybkiego i bezpiecznego leczenia schorzeń kręgosłupa, w szczególności wad postawy. Gabinet “Rehabilitacja Rodzinna” w Szczecinie oferuje szeroki wachlarz usług pomocniczych i rehabilitacyjnych w zakresie korekty wad postawy, a także wiele innych, specjalistycznych zabiegów zdrowotnych.