Doradztwo finansowe

Doradztwo finansowe

Czy doradztwo finansowe to dobry pomysł na zarobek? Z całą pewnością trzeba chcieć obracać się w tematach finansów, kredytów i produktów bankowych. Osoba chcąca zająć się tą usługą powinna posiadać wiedzę niezbędną do prowadzenia swobodnych rozmów z klientami na tematy finansowe. Doradztwo finansowe to profesja wymagająca od pracownika wysokiej kultury osobistej oraz szacunku do klienta.

doradztwo finansowe

Ile zarabia ekspert finansowy?

Pensja osoby prowadzącej doradztwo finansowe jest wypłacana przez bank na podstawie prowizji zamkniętych wniosków o umowy kredytowe lub ubezpieczenia. Czasami zdarza się, że doradca finansowy celowo naciska na jak najdroższe produkty finansowe, ponieważ dostaje za nie wyższe wynagrodzenie. Doradztwo finansowe od początku musi wzbudzić zaufanie klienta i zrealizować jego potrzeby finansowe w sposób etyczny nie patrząc na zlecenie tylko poprzez zarobek, ale i dobro konsumenta.

Jak zacząć pracę jako doradca finansowy?

Doradztwo finansowe jest w ostatnim czasie bardzo popularną profesją. Do rozpoczęcia kariery jako doradca finansowy wystarczy zarejestrować firmę w CEiDG oraz podpisać umowy z instytucjami finansowymi. Prowadząc doradztwo finansowe, należy pamiętać o szacunku i zaufaniu do klienta, ponieważ jego zadowolenie ze świadczonych usług poświadczy jako reklama dla założonej działalności. Bardzo ważne jest, aby przekazać interesantowi informację o tym, że doradztwo finansowe jest tylko pośrednikiem pomiędzy nim a bankiem.

Odwiedź nasza stronę https://www.phinance.pl/