Czym jest KIO

Wszystkie jednostki budżetowe, przy wypożyczaniu firm zewnętrznych do wskazanych zadań, zobowiązane są do rozpisania przetargu precyzyjnie z ustawą o zapotrzebowaniach społecznych. dużo przedsiębiorstw pobiera w nich uczestnictwo, albowiem rocznie jest tego rodzaju przetargów bardzo dużo. Jakkolwiek szkoły bądź ulice stale potrzebują remontów. Co Jednakże w wypadku, gdy dany przetarg, w którym braliśmy udział, został urządzony niepoprawnie?


KIO

Najlepszą w tej wątpliwości jest Krajowa Komisja Odwoławcza. Jest to urząd do jakiego można wnieść odwołanie w sprawie nieprawidłowości działań podlegających pod ustawę o zamówieniach publicznych.
odwołanie do KIO prawnik powinna złożyć w odpowiednim czasie od momentu obwieszczenia bądź zwieńczenia publicznego przetargu. Termin ten podlega od tego czego traktuje odwołanie.


Pożądane byłoby, by w takim wypadku złożył odwołanie do KIO prawnik, który zadba o prawidłowość formalną wniosku i dopilnuje dobrych terminów. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy nasze unieważnienie zostaje odrzucone z powodu nie realizowania wymogów urzędowych. Kiedy nasze zaniechanie zostanie przyjęte, w takim razie czeka nas wciąż przeanalizowanie sytuacji przez izbę. W razie rozprawy nasza reprezentacja KIO prawnik również będzie korzystny.


Oczywiście selekcjonujmy kancelarię prawną specjalizującą się w postępowaniach z obszaru zamówień publicznych. Jest to gdyż dość osobliwy zakres prawa. Jeżeli bierzemy uczestnictwo w przetargach publicznych warto również samemu się z nim poznać. Będziemy w takim przypadku zdecydowanie bardziej świadomi tego jakie warunki są umieszczane obu stronom takiego postępowania. I w razie jakichkolwiek niedokładności będziemy posiadać wiedze gdzie oraz w którym trybie przypada nam prawo do docierania swoich praw. Warto korzystać z pomocy prawnej, wyjątkowo kiedy posiadamy usprawiedliwione szczegóły by mniemać, że postąpiono niezgodnie z kodeksem prawa.

Źródło:http://blog.brevells.pl