Czy opieka nad mamą i tatą jest kłopotliwa?

Ojciec i matka to najważniejsi osobnicy w waszym całym życiu. Byliśmy z nimi od początkowych chwil naszego istnienia. Właśnie oni nauczyli nas wszystkiego, czego umiemy. Rodzice także byli z nami w zdrowiu jak i chorobie. Dzięki nim umiemy kochać samych siebie a także innych ludzi. To, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z trudami życia powszedniego to też ich zasługa. Od małego mówili, byśmy mięli wiarę w siebie oraz kierowali się serduszkiem w stosunku do ludzi. Byli po prostu sobą. Także poniektóre dylematy życiowe na przykład takie związane z edukacją czy wyborem przyszłej profesji były efektem ich porad.

W naszym domu była ciepła, sprzyjająca rozwijaniu się potomków atmosfera. Można o tym rozmawiać, bo na własnej skórze owego doświadczyliśmy. Rodzice pilnowali, by ognisko domowe, które gorliwie ożywiali, pod żadnym pozorem nie wygasło. Odgrywali rolę waszych aniołów stróżów. Dzięki nim byliśmy bezpieczni i kochani.

opieka nad osobami starszymi wrocław

Gdy , waszym obowiązkiem jako dzieci jest zapewnienie im jak najlepszej opieki. Musimy dopilnować, aby nasz lokal był należycie ogrzewany. W pokoju na mamę i tatę czekał apetyczny obiad, najlepiej gorący. Bardzo ważną kwestią, której powinniśmy koniecznie przypilnować, będą wizyty u lekarzy oraz ważne badania. Seniorzy często zapominają brać przepisanych im leków. Nie wynika to z ich niedobrej woli. Wiąże się prędzej z ich sklerozą jak i trudnością z koncantracją.

My młodzi, ich pociechy powinniśmy trzymać nad tym wszystkim rękę. Uregulowanie rachunków za gaz, prąd, pobór wody to dla starców często za dużo. Nie radzą sobie po prostu ze zmianami, jakie nastąpiły w ich ciele.

Czas zrobił swoje, troszkę ich dobił tak cieleśnie, jak umysłowo. To w naszym interesie jest, by nasi rodziciele zachowali bardzo długo wigor. Opieka nad seniorami to robota na cały etat. My nie mamy stale czasu by im pomóc.Mimo to jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie ma nad czym się wahać, jesteśmy im to dłużni.

Artykuł przygotowany dzięki pomocy firmy www.trusty.pl

opieka nad osobami starszymi wrocław