Czas na dietę redukcyjną

dietetyk Środa Wielkopolska
Patrzysz na siebie w lustro i widzisz kogoś, kto zupełnie Ci się nie podoba pod kątem figury? Jeśli tak właśnie jest i jeśli z tego też powodu źle się czujesz w swoim ciele, czas wprowadzić zmiany. A jeśli się ich boisz, to znaczy nic więcej, jak tylko to, że o diecie redukcyjnej masz błędne wyobrażenie.
Odpowiednio ułożona dieta to tak naprawdę żadna katorga. Przy takiej diecie wcale nie chodzi się ciągle głodnym. Co więcej taka dieta dostarcza dodatkowej energii, a ta sprawia, że natychmiast poprawia się nam humor. Ważne więc, by dobrze ją zrozumieć, a także wyznaczyć sobie jasne cele. A zacząć należy od takiego małego celu, który można szybko osiągnąć. Wtedy też pojawi się dodatkowa motywacja. Będziemy wiedzieć, że dieta działa i nasza samodyscyplina nie idzie na marne. A o jakim celu mowa? O pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu. Woda schodzi z niego zawsze jako pierwsza. A jest to efektem zmiany sposobu przygotowywania posiłków i eliminacji substancji toksycznych. Już po kilku pierwszych dniach na wadze może pojawić się nawet kilka kilo mniej. Wszystko oczywiście zależy, ile wody i toksyn mieliśmy w sobie w nadmiarze. Dopiero później zaczyna się spalanie tkanki tłuszczowej i kształtowanie sylwetki.
A kto powinien naszą dietę ułożyć? Jak najbardziej dietetyk Środa Wielkopolska jest natomiast miastem, w którym takiego fachowca znajdziemy bez problemu. Powierzając swoje zmagania z redukcją masy dietetykowi, możemy mieć pewność, że nasze żywienie będzie nastawione na maksymalizację efektów. Jest to o tyle ważne, że w zdrowej redukcji siedemdziesiąt procent spada na kark diety. Zaledwie trzydzieści to nasza aktywność fizyczna. Dlatego właśnie skomponowanie diety nie może być efektem przypadku. Tu każdy składnik musi być w optymalnej proporcji do każdego innego. Tylko wtedy dieta daje skutki.