Cokolwiek wiadomości o plastikach

Nierzadko słyszy się o wypływach lub zarówno o nielegalnym handlu bazami danych osobowych obejmujących tego rodzaju informacje jak numer dowodu osobistego, PESEL lub imiona rodziców. Jednostki niepowołane zdołają wykorzystać takich informacji, tak aby spokojnie zaciągnąć w naszym imieniu dług w banku. Na skutek tego ostatnimi laty zauważamy jeszcze mocniejsze zaostrzenie polityki dotyczącej ochrony danych osobowych użytkowników indywidualnych. Nawet najmniejsze firmy mają obowiązek zgłaszać swe zbiory danych do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a takie największe mają wielostronicowe dokumenty wewnętrzne dotyczące rozporządzania oraz dostępu do specjalnych danych personalnych własnych kontrahentów.

Karty magnetyczne

Karty plastikowe

W działalnościach, pracownikom daruje się karty magnetyczne, tak aby osoby naoczne bądź nieupoważnione nie miały dostępu na obszar zakładu pracy. Umożliwia to zarówno na zachowanie szczegółowych informacji na temat tego, kto i kiedy wchodził na teren firmy, co zdoła się okazać korzystne, w sytuacji jeśliby próby okradzenia danych miał podjąć się zatrudniony. Jednostki przebywające w firmie przyjmują także identyfikatory albo karty plastikowe z fotografią, które stale muszą nosić przy sobie non stop. Karty plastikowe te są z reguły laminowane, tak aby uniknąć podejrzeń o ich podrobienie i dodatkowo sprawdzane przez ochronę przy każdym opuszczeniu i wstąpieniu z firmy.

Identyfikatory plastikowe

Karty magnetyczne

Niezmiernie ważnym elementem pozwalającym na protekcję danych jest również obowiązkowa polityka comiesięcznej zmiany haseł na komputerach, przez jakie jest dojście do danych osobowych. Nie umożliwia to jednostkom naocznym na wykradzenie swojego hasła, nieprzerwanie jest ono przekształcane.
Rozwiązania przedstawiane powyżej zdołają się wydawać niezwykle drastyczne i przesadzone, jednakowoż tak faktycznie tylko ich szanowanie przez wszystkich pracowników jest w stanie ochronić firmę przed wyciekiem danych osobowych, jaki może się skończyć pozwem sądowym, co więcej więzieniem.

Źródło: http://www.cardon.com.pl/