Ogólne

Białowieża Forest Railway – historyczna wąskotorowa kolejka turystyczna

Białowieża Forest Railway – wąskotorowa kolejka turystyczna

Białowieża Forest Railway to historyczna wąskotorowa kolejka turystyczna, która została zbudowana w latach 1894-1895. Kolejka łączy Białowieżę z Hajnówką i jest częścią szlaku turystycznego prowadzącego przez Puszczę Białowieską. Jest to jedyna w swoim rodzaju atrakcja turystyczna, która pozwala odwiedzającym na podróż do najstarszych lasów Europy.

Kolejka ma długość około 40 km i składa się z trzech stacji: Białowieży, Narewki i Hajnówki. Trasa przebiega przez malownicze lasy, pola i rzeki, a jej widoki są naprawdę imponujące. Podróż trwa około 2 godzin i jest doskonałym sposobem na poznanie pięknych okolic Puszczy Białowieskiej.

Atrakcje oferowane przez Białowieża Forest Railway

Białowieża Forest Railway oferuje szeroki wybór atrakcji dla odwiedzających. Wszystkie pociągi są obsługiwane przez profesjonalnych maszynistów, którzy oprowadzają gości po trasie i opowiadają o historii regionu. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z usług przewodników, którzy oprowadzać będą po okolicy oraz udostepniać informacje na temat miejscowej flory i fauny.

Kolejka oferuje również specjalne wycieczki tematyczne, takie jak „Szlakiem Przyrody” czy „Szlakiem Historii”. Te wycieczki obejmują zarówno zwiedzanie okolicy, jak i degustacje lokalnych potraw oraz produktów regionalnych. Dzięki tym wycieczkom można lepiej poznać historię tego miejsca oraz spróbować tradycyjnych dań.

Ceny biletów na Białowieskich Kolei Leśnych

Ceny biletów na Białowieskie Koleje Leśne są bardzo przystępne. Koszt biletu normalnego wynosi 15 PLN (około 3 EUR), a ulgowego 10 PLN (około 2 EUR). Istnieje również możliwość zakupienia biletu grupowego dla większej liczby osób (od 5 do 20 osób) w cenie 12 PLN (około 2,5 EUR) od osoby.

Bilety można kupić bezpośrednio na stacji lub online poprzez stron internetowych operatora. Ponadto istnieje możliwość rezerwowania miejsc online lub telefonicznie. Rezerwacja miejsce jest ważna tylko na dany dzień i godzinę.

Możesz również polubić…