Atrakcyjne informacje odnośnie kontroli dostępu.

Niegdyś uczęszczając do pracy nie czuliśmy się aż tak bezpieczni, jak dzisiaj. Nie było monitoringu, kart dostępu, wszelkich weryfikacji elektronicznych. Teraz technika wyszła do przodu z czego korzystają wszyscy we wszelkich dziedzinach. także pracodawca w miejscu pracy dąży do tego aby jego pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Jednymi z tego typu nowości jest kontrola dostępu regulowana przez bramki obrotowe. w jaki sposób to funkcjonuje? Na ogół w trakcie zatrudnienia zostaje wyrobiona karta z danymi pracownika (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może posiadać jeden z dwóch rodzajów bezpieczeństwa – chip elektroniczny bądź kod kreskowy, jaki reaguje w czasie skanowania a wtedy bramki zostają otwierane. Powoli kody kreskowe zaprzestają być tak lubiane, jak chipy. Dlaczego? Dlatego że, gdy wielokrotnie jest przeprowadzana kontrola dostępu poprzez takie bramki obrotowe to kod kreskowy zostaje po prostu starty.


Kontrola dostępuŻeby przedłużyć używalność takich kart możemy włożyć je do silikonowych albo plastikowych pokrowców. Jest to dość dobra metoda jednak nie jest niezawodna – kod kreskowy tak czy tak w jakimś czasie zostanie przetarty, co zdoła skutkować brakiem możliwości wstępu do miejsca pracy. Zarówno pracownik, jaki jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po utracie tego kodu raczej nie pozostanie wpuszczony przez bramki obrotowe. Dzieje się to z tej przyczyny, iż kontrola dostępu jest w pełni zautomatyzowana i niezwykle rzadko zdołamy spotkać jeszcze dodatkowo ochroniarza.

Kontrola dostępu

Spoglądając na ilość dokonywanych wykroczeń w miejscu pracy poprzez ludzi niezatrudnionych w konkretnym zakładzie, to rozwiązanie sprawia, że personel czuje się bezpieczniej. Naturalnie stale istnieje możliwość, iż i mimo takich nowomodnych zabezpieczeń coś złego może się nam przytrafić. Więc mimo wszystko powinno się mieć oczy szeroko otwarte, a wszelkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa natychmiastowo kierować do dyrektora. Przyzwoity chlebodawca nie zostawi sprawy bez dokonania ulepszeń.